Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstanie prequel Penny Dreadful!

Stacja Showtime zamówiła kolejną część serialu „Penny Dreadful”. Akcja „Penny Dreadful: City of Angels” rozgrywa się w roku 1938 w Los Angeles. To czas i miejsce mocno związane z meksykańsko-amerykańskim folklorem i napięciami społecznymi. O czym opowie ta seria?

Pomiędzy postaciami związanymi z kultem Santa Muerte a tymi, którzy sprzymierzają się z Diabłem, rodzi się konflikt. Nowy serial będzie zatem połączeniem rzeczywistości tamtego okresu z elementami paranormalnymi.

Twórca serialu oraz scenariusza, a także producent wykonawczy, John Logan, ponownie zajmie się prequelem. Dołączy do niego również Michael Aguilar, Sam Mendes i Pippa Harris z Neal Street Productions. Produkcją zajmuje się firma Logana, Desert Wolf Productions. Początek zdjęć zapowiedziany jest na 2019 rok, ale póki co nie obsadzono jeszcze żadnych aktorów.

– Byliśmy bardzo podekscytowani, gdy John Logan przyszedł do nas z tym niesamowicie oryginalnym podejściem do mitologii „Penny Dreadful”, która odkrywa zarówno ludzką duszę jak i duchowy świat Kalifornii. – mówi Gary Levine z Showtime. – „PennyDreadful: City of Angels” zapowiada się jako niezwykła saga o rodzinnej miłości, która stawia czoło potworom obecnym wokół nas, jak i wewnątrz nas samych. – dodaje.