Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstanie serial live-action Sword Art Online

Skydance Media ogłosiło zakup praw do stworzenia serii live-action na podstawie anime i mangi „Sword Art Online”. Laeta Kalogridis, która współpracowała z Jamesem Cameronem przy „Avatarze” i ze Scorsese’m przy „Wyspie Tajemnic” ma zająć się scenariuszem pierwszego epizodu. Kalogridis jest ponadto producentem wykonawczym, a wraz z nią David Ellison, Dana Goldberg and Marcy Ross.

„Sword Art Online” to bardzo popularna seria opowieści stworzona przez Reki’ego Kawaharę, która została zaadaptowana do postaci mang, anime i gry wideo – w 2017 roku spodziewamy się też pełnometrażowej animacji. Seria skupia się na Kirito i grupie jego przyjaciół, uwięzionych w grze RPG podczas beta-testów.

Reki Kawahara stwierdził, że jest bardzo podekscytowany perspektywą współtworzenia tej serii i chce przy tej okazji pokazać swoją wdzięczność i podziw wszystkim zaangażowanym w projekt, a także fanom, którzy tak entuzjastycznie wspierają „Sword Art Online”.

Istnieje możliwość, że Skydance Media postanowi kontynuować poszerzanie historii „Sword Art Online” i stworzy film, jeżeli seria telewizyjna dobrze sobie poradzi.