Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstanie serial na podstawie Kronik Królobójcy

Stacja Showtime zajmie się produkcją serialu na podstawie cyklu powieści fantasy autorstwa Patricka Rothfussa, „The Kingkiller Chronicle”.

Showtime przejęło projekt od Lionsgate, które będzie odpowiedzialne za produkcję. W dalszym ciągu związany z serialem pozostaje Lin-Manuel Miranda, który będzie zajmował funkcję producenta wykonawczego i będzie działał jako szef oprawy muzycznej. Stanowisko producentów zajmować będą również Robert Lawrence („Clueless”, „Die Hard with a Vengeance”) oraz Jennifer Court („The Player”). Showrunnerem został John Rogers („The Librarians”, „The Player”, „Uczciwy przekręt”).

Cykl „Kroniki Królobójcy” ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Rebis. Poniżej możecie zapoznać się z opisem pierwszego tomu, „Imię wiatru”:

Kvothe to człowiek legenda. Wielki mag, geniusz muzyki, bohater i złoczyńca – namówiony przez Kronikarza – wspomina swe barwne życie. Od dzieciństwa spędzonego w trupie wędrownych aktorów poprzez lata chłopięce spędzone w półświatku mrocznego miasta po szaloną, ale udaną próbę wstąpienia na Uniwersytet. Powoduje nim pragnienie władania magią i zemsty na demonach, które zabiły jego rodziców i cały jego świat obróciły w perzynę.
Niezwykle żywo i naturalnie snuta opowieść na homerycką skalę. Intrygująca i poruszająca odyseja Kvothe’a doskonale harmonizuje z nienachalnym klimatem fantasy. Ten debiut literacki zdobył kilka prestiżowych nagród, m.in. Quill Award oraz Onion AV Club. Prawa do wydania sprzedano już do ponad 20 krajów.

„To niezwykle rzadka przyjemność trafić na autora piszącego z precyzją niezbędną do tworzenia nie tylko fantasy, w którego słowach brzmi prawdziwa muzyka” – Ursula K. Le Guin

„Książka ma wszystko, co lubią czytelnicy fantasy: magię, tajemnice, starożytne zło. Ale jest także zabawna i przerażająca, a na dodatek przekonująca. Wzorem najlepszych książek gatunku to nie elementy fantasy czynią ją niezwykłą, ale to, co autor ma do powiedzenia o codziennych sprawach, zwykłym życiu, ambicjach i upadkach, sztuce, miłości i stracie” – Tad Williams.

kroniki krolobojcy tom 1 imie wiatru