Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstanie serial na podstawie prozy Dana Simmonsa

AMC rozpoczyna prace nad dziesięcioodcinkowym serialem-antologią, bazującym na książce autora cyklu „Hyperion”. Będzie to adaptacja bestellerowego „Terroru”.

Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku i opowiada o losach ekspedycji w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego – szlaku morskiego biegnącego przez Arktykę. Bazując na losach historycznej wyprawy Johna Franklina, z której nikt nie wrócił, Simmons opowiedział własną, mrożącą krew w żyłach wersję wydarzeń, w której załoga napotkała tajemnicze i śmiertelnie niebezpieczne zagrożenie, wymykające się racjonalnym przekonaniom.

Za scenariusz serialowej adaptacji odpowiada David Kajganich („Inwazja”, True Story”, „A Bigger Splash”). Producenci „Terroru” to: Ridley Scott, Dawid W. Zucker („The Good Wife”, „The Man In The High Castle”), Alexandra Milchan („Wilk z Wall Street”) i Scott Lambert („Paranoia”), i Guymon Casady („Gra o Tron”, „Steve Jobs”).

Z tymi wspaniałymi partnerami przez parę lat skupiliśmy się na zaadaptowaniu tej niesamowitej historii do telewizji i wydaje nam się, że dostarcza ona spektakularnego materiału, ale również i okazji, aby wykorzystać format antologii, który szczególnie nas interesuje i zapewnia wyjątkowe możliwości. Oryginalność to wciąż coś, co przykuwa naszą uwagę, a niepowtarzalna mieszanka historycznej non-fiction z wciągającym i przepełnionym wyobraźnią science-fiction, jaką jest powieść Dana, to coś, z czym dotąd nie mieliśmy do czynienia. To, w połączeniu z nieprzeciętnym zespołem stojącym za tym projektem, jest tym, co naprawdę chcemy wnieść do AMC – mówi Joel Stillerman, szef programowy AMC.

Powieść Dana to rzadka kombinacja fascynacji prawdziwą historią, nowatorskiej narracji i złożonych postaci. Możliwość wypuszczenia serialu, który łączy wszystkie te elementy idąc jeszcze dalej, z ekipą takiego kalibru, to coś niezwykłego – mówi David Kajganich.

Showrunner „Terroru”, Soo Hugh, jest od dawna wielbicielem twórczości Dana Simmonsa i podkreśla, że to spełnienie jego marzeń.

Serial będzie liczył dziesięć godzinnych odcinków i zostanie wyemitowany najprawdopodobniej w przyszłym roku.

The Terror book cover 652x1024