Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstanie serial o katastrofie HMS Terror od AMC

Licząca sobie 168 lat tajemnica HMS Terror zainspirowała AMC do stworzenia serialu inspirowanego dawną katastrofą. Zaginięcie statku HMS Terror oraz HMS Erebus to jedna z największych zagadek wśród polarnych ekspedycji. W roku 1848 utknęły w lodach Oceanu Arktycznego i wkrótce zostały zapomniane. Nikt z załogi nie ocalał.

Teraz okazuje się, że szczątki zostały odnalezione przez Arctic Research Foundation. Co więcej – są zachowane w naprawdę dobrym stanie. Natomiast sam serial powstaje w oparciu nie tylko o legendę, ale również o powieść Dana Simmonsa z 2007 roku, pt. „The Terror”.

Jest to opowieść o ekspedycji badawczej poszukującego Przejścia Północno-Zachodniego, pod dowództwem sir Johna Franklina. Jest to wyprawa niezwykle trudna, która wymaga od oficerów i marynarzy przedzierania się przez skute lodem wody, zmagania się z opadami śniegu i gwałtownymi wiatrami.

Nad serialem pracują: David Kajganich, Scott Free, Alexandra Milchan’s Emjag Productions, Entertainment 360 i AMC Studios. W jednej z ról został obsadzony Tobias Menzies znany z serial “The Outlander”. Premiera ma mieć miejsce w przyszłym roku i na chwilę obecną zaplanowano 10 odcinków.