Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstanie serialowa ekranizacja Locke & Key

Produkcja „Locke & Key” Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza ponownie jest w toku i trafi na mały ekran! IDW Entertainment, które wydało komiksy „Locke & Key” ogłosiło dzisiaj, że Hill napisze na nowo scenariusz do serialu. Nie wiadomo, która stacja podejmie się wyemitowania show, ale projekt jest rozwijany.

Początkowo to Fox zaangażował się w tę serię, a odcinek pilotażowy miał wyreżyserować Mark Romanek, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Komiksy pojawiały się w latach 2008-2013 i skupiają się na losach rodzeństwa Locke, którzy powracają do swojego rodzinnego stanu w Massachusetts po tym, jak ich ojciec umiera. Wkrótce odkrywają magiczny klucz, który otwiera dziwne drzwi. Niestety, nie oni jedni są zainteresowani tajemniczymi artefaktami i supermocami, które są z tym związane.

Komiksy odniosły spory sukces, a prawa do ekranizacji w 2008 roku zakupiło Dimension Films, po 2 latach przeszły jednak w ręce DreamWorks. Produkcją mieli się zająć Robert Orci i Alex Kurtzman. Potem to 20th Century Fox dało zielone światło pilotażowi, ale nie zdecydowało się zamówić całego serialu. Jednak w 2014 roku producenci pozostawiali Ci sami, a nad scenariuszem pracował Albert Torres.

locke key 1 welcome to lovecraft

Kocham tę historię. – mówi Hill. Spędziłem siedem lat pracując nad „Locke & Key” i było to najszczęśliwsze doświadczenie w moim życiu i do dzisiaj nie ma dnia, w którym nie myślałbym o tych bohaterach i nie tęskniłbym za odwiedzeniem ich. Te sześć książek to tak jak sześć sezonów serialu telewizyjnego i wydaje się to być naturalne, aby przenieść ten świat na mały ekran i zobaczyć, czy poruszymy widzów. – kontynuuje.