Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pozew sądowy ujawnia informacje o fabule 8. sezonu Gry o tron?

Jill Littman, była menadżer menadżera Nikolaja Costera-Waldau, który w „Grze o Tron” wciela się w postać Jaimego Lannistera złożyła w sądzie pozew przeciwko aktorowi, a sprawa ciągnęła się od 2015 roku. Teraz sąd w Los Angeles orzekł, że Coster-Waldau ma wypłacić jej 2 mln zaległości wraz z odsetkami. Przy okazji poznaliśmy też losy Jaimego Lannistera w finałowym sezonie serii.

Fabuła 8. sezonu „Gry o Tron” utrzymywana jest przez HBO w ścisłej tajemnicy, zwłaszcza po tym jak podczas emisji 7. sezonu doszło do kilku przecieków. Twórcy serii zabezpieczyli się tym razem i nakręcili trzy zakończenia serialu, tak by nawet obsada show nie wiedziała jak dokładnie zakończy się historia walki o Żelazny Tron.

W związku z pozwem złożonym przez Littman, aktor musiał ujawnić swoje dochody, w tym również wysokość wynagrodzenia za udział w 8. sezonie „Gry o tron”. Okazuje się, że Coster-Waldau otrzymuje gażę w wysokości nieco ponad 1 mln dolarów za odcinek, a dane jakie ujawnił wskazują, że wziął udział we wszystkich sześciu odcinkach finałowego sezonu. Możemy więc założyć, że Jaime Lannister nie zginie aż do ostatniego odcinka „Gry o tron”.