Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Poznaliśmy nazwisko showrunnera nowego serialu Star Trek!

Stacja CBS poinformowała oficjalnie, kto stanie za sterami nowego serialu z uniwersum „Star Trek”. Będzie to Bryan Fuller.

Bryan Fuller ma na swoim koncie prace nad takimi produkcjami jak „Gdzie pachną stokrotki” czy seriale „Hannibal”, „Herosi” czy „Trup jak ja”. Teraz zajmie stanowisko showrunnera oraz będzie także współtwórcą i producentem wykonawczym serialu z kultowego uniwersum „Star Trek”. Będzie współpracował nad tym projektem wspólnie z Heather Kadin („Jeździec bez głowy”, „Limitless”) oraz Alexem Kurtzmanem („W ciemność. Star Trek”, „Kowboje i obcy”, „Fringe: Na granicy światów”).

Fuller miał już styczność z tym uniwersum, pracował bowiem nad scenariuszami do dwóch „star-trekowych” seriali: „Star Trek: Stacja kosmiczna” i „Star Trek: Voyager”. Sam twórca podkreślił w wywiadach, że sam jest wielkim fanem „Star Treka”, gdyż już w dzieciństwie oglądał te produkcje w telewizji. Podkreślił entuzjastycznie, że praca nad nowym „Star Trekiem” będzie więc spełnieniem jego marzeń.

Również Alex Kurtzman nie krył optymizmu, co do współpracy z Fullerem:

Powrót Star Treka do telewizji, to powrót do korzeni, które przez lata rozchodziły się w wielu kierunkach. A niemal encyklopedyczna wiedza Bryana [Fullera] o kanonie Star Treka jest niesamowita. Przewyższyć ją może chyba tylko Gene Roddenberry [twórca pierwowzoru]. Wizja kontynuowania i odkrywania na nowo tego uniwersum napawa mnie ogromnym optymizmem. – podkreślił Kurtzman.

Projekt CBS nie będzie związany z filmami kinowymi. Serial zadebiutuje najpierw na platformie CBS All Access, a dopiero w drugiej kolejności na antenie CBS. Premiera produkcji jest wstępnie zaplanowana na 2017 rok. Nie znamy na razie szczegółów fabularnych, ani potencjalnej obsady. Pozostaje czekać na dalsze informacje od twórców serialu.