Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Poznaliśmy nowego MacGyvera!

Odświeżanie starych hitów jest od dłuższego czasu na topie, a o reboocie MacGyvera mów się już od kilku lat. Ten nietuzinkowy bohater powróci w serialu przygotowywanym dla stacji CBS, a zagra go Lucas Till.

Na MacGyverze wychowało się wielu miłośników kina akcji na całym świecie. Choć do dziś śmiejemy się z jego wysokich umiejętność robienia czegoś z niczego, to wciąż wzbudza spory sentyment. Oryginał emitował kanał ABC, a za nowy serial z MacGyverem odpowiadać będzie stacja CBS. James Wan miał początkowo podjąć się reżyserii, ostatecznie jednak otrzymał rolę producenta. Scenariusz serialu przygotował Paul Downs Colaizzo, a reżyserią zajmie się David Von Ancken. W planach jest nakręcenie 20 epizodów w 1 sezonie. Jednak produkcja całości jet uzależniona od sukcesu pierwszego odcinka na antenie.

Pierwotny serial o MacGyverze liczył sobie aż siedem sezonów, w trakcie których wyemitowano 139 odcinków. Za każdym razem w głównego bohatera wcielał się Richard Dean. Reboot ma ukazać dwudziestoletniego MacGyvera działającego na zlecenie Fundacji Phoenix.

25-letni Lucas Till („X-Men: Pierwsza klasa”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Miasteczko bohaterów”) zagra dużo młodszą wersję MacGyvera. W serialu CBS zobaczymy bowiem jak MacGyver został zrekrutowały do tajnej organizacji i nabył niezwykłe umiejętności. Produkcja nie będzie więc typowym odświeżeniem oryginalnej serii, ale swojego rodzaju prequelem i rebootem w jednym.

W pilocie serialu obok Tilla, zagrają też George Eads („CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”) i Joshua Boone („Prawo i porządek: sekcja specjalna”).

MacGyver to postać kultowa. Złota rączka, która z niczego potrafi zrobić wszystko, ratując przy tym niewinnych i karząc łotrów. Serial po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizorów w 1985 roku i prędko stał się jednym z najpopularniejszych programów dekady. Czy produkcji CBS uda się powtórzyć sukces oryginału?