Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Poznaliśmy szczegóły usługi streamingowej DC!

DC podzieliło się ze swoimi fanami informacjami na temat DC Universe – platformy streamingowej, która zadebiutuje już niebawem. DC Universe zaoferuje również dostęp do komiksów! Studio ujawniło dodatkowo informacje o nowych planowanych serialach, jakie znajdą się w ich ofercie VOD: „Titans”, „Harley Quinn” oraz „Doom Patrol”.

Betatesty DC Universe rozpoczną się w przyszłym miesiącu, a pierwszy oryginalny serial – „Titans” zadebiutuje jeszcze w tym roku. DC zapowiedziało, że w ofercie platformy znajdą się również starsze produkcje bazujące na ich komiksach, pełnometrażowe animacje, seriale animowane i aktorskie tytuły z superbohaterami DC.

Przedstawiciele DC ujawnili też opisy oryginalnych seriali z DC Universe.

Serial „Titans” będzie aktorską odsłoną animacji „Młodzi Tytani” i pierwszą oryginalną produkcją, dostępną na VOD DC. Fabuła projektu skupi się na grupie młodych ludzi, którzy już niebawem będą mogli nazywać się superbohaterami. Młodzież pochodząca z całego świata ma stworzyć zgraną ekipę pod przewodnictwem Dicka Graysona. Przy okazji DC podzieliło się z nami nowym zdjęciem Brentona Thwaitesa w tej roli:

dick g dc

Jak prezentuje się obsada serialu? Brenton Thwaites (Dick Grayson) zagra u boku Anny Diop (Starfire), Teagan Croft (Raven), Lindsey Gort (Amy Rohrbach), Alan Ritchson (Hawk), Ryan Potter (Beast Boy) oraz Minka Kelly (Dove). Oto jak prezentuje się oficjalny opis serialu:

Dick Grayson i Rachel Roth – dziewczyna opętana przez tajemniczą mroczną siłę – znajdują się samym środku wojny, przez którą Piekło może zstąpić na Ziemię. Do tej dwójki dołączy impulsywna Starfire oraz milusiński Beast Boy. Wspólnie stworzą nietypową rodzinę i drużynę superbohaterów.

Z kolei animacja poświęcona postaci Harley Quinn pojawi się na DC Universe dopiero w przyszlym roku. Jej opis sugeruje, że będzie to raczej produkcja przeznaczona wyłącznie dla dorosłych fanów DC:

„Harley Quinn” przedstawi losy antybohaterki świeżo po zerwaniu z Jokerem. Ten serial dla dorosłych ukaże Harley, która próbuje się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości. Wspólnie z Poison Ivy i ekipą wyrzutków, Harley postanowi zdobyć miejsce w Legion of Doom – sojuszu największych złoczyńców z uniwersum DC.

Następna z zapowiedzianych produkcji serialowych DC Universe to „Doom Patrol”, która zadebiutuje w 2019 roku i będzie powiązana z „Titans”

„Doom Patrol” to świeże spojrzenie na ekipę ulubionych wyrzutków DC: Robotmana, Negative Mana, Elasti-Girl i Crazy Jane, którym przewodzi doktor Niles Caulder aka The Chief. Jego członkowie przeżyli traumatyczne wydarzenia, w wyniku których nabyli supermoce. Niestety, przeżycia te wywarły potężny wpływ n ich psychikę. Załamani nastolatkowie znaleźli ukojenie pod skrzydłami The Chiefa, który dał im powód do życia i możliwość pozytywnego wykorzystania supermocy. Wspólnie tworzą drużynę superbohaterów, która jest zarazem grupą terapeutyczną. Fabuła „Doom Patrol” rozpocznie się po wydarzeniach ukazanych w „Titans”. Do grupy wyrzutków – znanych pod pseudonimem Doom Patrol – zgłosi się sam Cyborg, który zaproponuje im zadanie nie do odrzucenia. Jeśli zdecydują się przyjąć zadanie, to ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

Przy okazji prezentacji DC Universe wspomniano również o szczegółach 3. sezonu „Ligii Młodych” (premiera w 2019 roku). W nowych odcinkach pojawi się nieznana wcześniej drużyna superbohaterów, w skład której wchodzić będą m.in. Kid Flash, Blue Beetle, a podobno również Black Bat/Cassandra Caine i Arrowette. Na pierwszym planie nie zabraknie Statika, Wonder Girl, Robina i Spoilera.

Ostatnią z zapowiedzianych serialowych produkcji DC Universe jest „Swamp Thing”. Niestety DC nie zdradziło szczegółów na temat serii, jedynie fakt, że zadebiutuje w przyszłym roku.