Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Preacher – dwa pierwsze odcinki już w poniedziałek na AMC!

Serial „Preacher” produkcji AMC, oparty na popularnym komiksie o tym samym tytule (Vertigo, DC Comics),to opowieść o teksańskim kaznodziei obdarzonym nadprzyrodzoną mocą i jego zdeprawowanych przyjaciołach, którzy zostają wrzuceni w świat pełen postaci z Piekła, Nieba i tych spomiędzy. Pierwszy i drugi odcinek obejrzycie już w poniedziałek 8 lutego od 20:45. Na kolejne odcinki zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00.

Walczący z powołaniem kaznodzieja Jesse Custer (Dominic Cooper; „Mammia Mia!”, „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”) prowadzikościół w teksańskim miasteczku. Kiedy już ma porzucić ambonę, otrzymuje tajemniczą moc, dzięki której może zmusić ludzi do wykonywania swojej woli. Nieświadomy tego, że dwóch aniołów podąża jego tropem, stara się zrozumieć nowe zdolności.Gdy w życiu Jessego pojawiają się jego była dziewczyna Tulip (Ruth Negga; „Loving”, „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”) z nie do końca legalnymi pomysłami oraz zmagający się z problemem alkoholowym wampir Cassidy (Joseph Gilgun; „To właśnie Anglia”), cała trójka łączy siły, by walczyć o dusze mieszkańców Annville z okrutnym lokalnym bogaczem.

Preacher tylko na kanale AMC. Pierwszy i drugi odcinek obejrzycie już dziś od 20:45. Na kolejne odcinki zapraszamy w każdy poniedziałek o 22:00.

Producentami wykonawczymiorazreżyserami serii są Seth Rogen oraz Evan Goldberg.Ten duet odpowiada za takie filmy jak „Supersamiec”, „Pineapple Express” czy „Wywiad ze słońcem narodu”. Pisali również dla „Da Ali G Show” oraz„The Simpsons”. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Sam Catlin („Breaking Bad”).
Więcej informacji o kanale AMC Polska oraz aktualnych premierach:

pl.amc.com/

www.facebook.com/AMCtvPolska

O AMC (Polska)
AMC to kanał telewizyjny, który udostępnia filmy wszystkich gatunków oraz uznane produkcje własne. AMC w ciągu ostatnich dekad stworzyło wielokrotnie nagradzane seriale, które zmieniły podejście do tego gatunku i sposób opowiadania historii. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie.

O AMC Networks International – UK
AMC Networks International – UK (AMCNI – UK) zajmuje się dystrybucją programów telewizyjnych na terenie Wielkiej Brytanii i innych krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce („EMEA”) oraz zarządza portfolio 10 kanałów, w tym AMC, SundanceTV, Eva i Eva+.
AMCNI – UK prowadzi również szereg spółek joint venture oraz zarządza kanałami w regionie EMEA, w tym kanałem Outdoor Channel, jak również portfolio siedmiu kanałów rozrywkowych razem z CBS Studios, w tym CBS Justice, CBS Drama, CBS Europa, CBS Reality, CBS Reality +1, Horror Channel i Horror Channel +1.
AMCNI – UK jest jednostką biznesową AMC Networks International, wiodącego producenta i dystrybutora kanałów telewizyjnych docierających do abonentów w ponad 130 krajach i terytoriach i obejmujących szereg gatunków, w tym filmy i seriale, styl życia, rozrywkę, sport, programy dziecięce i reportaże. AMCNI jest globalnym oddziałem AMC Networks. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.amcnetworksinternational.com

AMC Studios
AMC Studios odpowiada za produkcję i dystrybucję projektów spółki AMC Networks Inc. Pierwszą produkcją AMC Studios była seria „The Walking Dead”, która zanotowała najwyższą oglądalność w historii amerykańskiej telewizji kablowej, a od sześciu sezonów znajduje się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych programów wśród widzów w wieku 18-49. Od tego czasu AMC Studios wyprodukowało szereg uznanych przez krytyków i wyróżnionych nagrodami serii m.in. „Fear the Walking Dead”, „Terror”, „Dietland”, „Krainę bezprawia”, a ponadto „Lodge 49” i „NOS4A2”, a także serie dokumentalne: „Ride with Norman Reedus”, „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” przedstawiająca historię, wydarzenia i sylwetki osób, które na zawsze zmieniły świat komiksu oraz „James Cameron: historia science fiction”, autorstwa uznanego twórcy wielu kultowych produkcji science fiction. AMC Studios wyprodukowało ponadto dla SundanceTV serial „Rectify” nagrodzony Peabody Award, serię „Hap i Leonard”, a także seriale dokumentalne „Cold Blooded: The Clutter Family Murders” i „The Jonestown Massacre”.

Kontakt dla prasy:
KoMMitet PR, Karolina Sendal
ksendal@kommitetpr.pl
668 266 669

Źródło: informacja prasowa