Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Premiera AMC: Eli Roth: Historia horroru

Dziś na kanale AMC w ramach cyklu AMC Visionaries debiutuje serial dokumentalny „Eli Roth: Historia horroru”. Gośćmi Rotha będą m.in. Stephen King, Quentin Tarantino, Robert Englund, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black czy Jamie Lee Curtis. Premiera o 22:00!

„Eli Roth: Historia horroru” przedstawia mistrzów horroru – kultowe postaci oraz aktorów, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. W serii zobaczymy wywiady z takimi sławami jak Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Jason Blum, Robert Englund, Linda Blair, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, John Landis, Jamie Lee Curtis oraz wieloma innymi.

Serial zadebiutuje na antenie AMC w Polsce w czwartek 15 listopada o 22:00.

Jak gry wideo wpłynęły na odrodzenie gatunku filmów o zombie? Na ten temat mówią specjaliści – Eli Roth rozmawia z reżyserami, scenarzystami, twórcami oraz aktorami, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku.

Kolejne odcinki Historii horroru w każdy czwartek o 22:00 na AMC Polska.

Horror czy komedia? Tarantino o inspiracjach – „Eli Roth: Historia horroru”:

Jak klasyczne komediowe horrory wpłynęły na Quentina Tarantino? Eli Roth rozmawia z reżyserami, scenarzystami, twórcami oraz aktorami, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję horroru w nowym serialu AMC Polska.

Czy horrory są seksistowskie? – „Eli Roth: Historia horroru”:

Czy typowy slasher propaguje nienawiść do kobiet? Czy horror to gatunek seksistowski? Eli Roth rozmawia z reżyserami, scenarzystami, twórcami oraz aktorami, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję horroru w nowym serialu AMC Polska.

Źródło: informacja prasowa