Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Premiera drugiego sezonu Discovery oddalona w czasie

Ci, którzy dali się porwać serialowi „Star Trek: Discovery” emitowanym na CBS All Access, będą zawiedzeni. Jeżeli drugi sezon w ogóle powstanie, to przyjdzie nam na niego długo poczekać. Producent Alex Kurtzman podaje przybliżoną datę „początek roku 2019”.

Kurtzman tymi słowami prawdopodobnie zawiódł oczekiwania fanów, ale być może tak długi czas oczekiwania zapewni nam naprawdę dobrą produkcję, pozbawioną błędów z pierwszego sezonu. Ci, którzy bacznie śledzili informacje o serialu wiedzą, że już w przypadku debiutu pierwszego sezonu pojawiało się sporo opóźnień, może dlatego i tym razem postanowiono sobie dać więcej czasu. Jednakże jest to na tyle odległa data, że właściwie nie można być pewnym, czy CBS faktycznie zechce ruszyć dalej z kolejnym sezonem. Wydaje się jednak, że Kurtzman w to nie wątpi:

Odbyły się już wstępne rozmowy o tym kiedy i jak mógłby ruszyć drugi sezon. Byliśmy bardzo zgodni odnośnie tego, żeby nie ogłaszać konkretnej daty premiery, aby uniknąć potem ewentualnych kolejnych przesunięć. Wzięliśmy pod uwagę wszystko, czego nauczył nas pierwszy sezon. Teraz wiemy, co możemy zrobić i gdzie tkwią pułapki, więc dajmy sobie więcej czasu na ogłoszenie daty premiery, która będzie sensowna dla każdego – dla producentów i dla CBS. – wyjaśnia twórca.