Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Prezentacja animacji Blade Runner: Black Lotus

Stacja Adult Swim pokazała pierwsze dwa kadry z nadchodzącej animacji osadzonej w uniwersum “Łowcy Androidów”. “Blade Runner: Black Lotus” zobaczymy w przyszłym roku.

Serialem zajmą się Adult Swim we współpracy z platformą dystrybucji anime Crunchyroll. Za projekt jest odpowiedzialna firma Alcon Television Group, która wcześniej przygotowała prequel kinowego widowiska “Blade Runner 2049” – “Blade Runner Black Out 2022”.

Akcja “Blade Runner: Black Lotus” będzie rozgrywać się w 2032 roku, czyli 13 lat po wydarzeniach z oryginalnego filmu. Twórcy zapowiedzieli, że zobaczymy w nim znanych bohaterów, jednak nie sprecyzowali o kogo chodzi.

Za reżyserię projektu odpowiedzialni są Shinji Aramaki i Kenji Kamiyama, twórcy “Appleseed”, “Ultraman” czy “Ghost in the Shell: SAC_2045”. Stanowisko producenta kreatywnego objął Shinichiro Watanabe, twórca wspomnianej krótkometrażówki “Black Out 2022”.

Pierwszy sezon “Blade Runner: Black Lotus” będzie składać się z trzynastu ok. 30-minutowych odcinków. Wstępnie premiera została zaplanowana na 2021 rok.