Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Problem Trzech Ciał stanie się serialem!

The Verge ma zająć się zaadaptowaniem „Problemu Trzech Ciał” Cixina Liu na serial.

W Chinach powieść science fiction stała się fenomenem, ale gdy wyszła poza Państwo Środka zdobyła międzynarodowe uznanie. Ale autor ma również wiele innych docenionych dzieł, jak „Wędrująca Ziemia”, „Piorun kulisty” czy „Era supernowej”. Zresztą, „Wędrującą Ziemię” przeniesiono na wielki ekran i film stał się drugim najbardziej dochodowym filmem w Chinach w zaledwie dwa tygodnie, choć na zachodzie został raczej chłodno przyjęty.

„Problem Trzech Ciał” zadebiutował na rodzimym rynku w 2006 roku. Akcja początku powieści osadzona została u zarania rewolucji kulturowej. Gdy córka wybitnego fizyka, Ye Wenjie doświadcza zamordowania swego ojca przez hunwejbinów, sama zaś zostaje zesłana do wojskowej bazy, gdzie uczestnicząc w programie, udaje jej się nawiązać pierwszy kontakt z obcą cywilizacją. Następnie czytelnik przeniesiony zostaje do współczesności, gdzie Wang Miao stara się dociec, dlaczego określona grupa fizyków zaczyna popełniać samobójstwa. Natrafia na pewną grę, dzięki której dowiaduje się, że ku Ziemi zmierza wrogo nastawiona armada.

Powieść próbował raz zaadaptować Fanfan Zhang, lecz ostatecznie projekt krótkometrażówki nie doszedł do skutku. Jednak pod wpływem niedawnego sukcesu „Wędrującej Ziemi”, który trafił również na platformę Netflix, posiadająca prawa do serii YooZoo Entertainment zaczęła prowadzić prace nad serialem.

Seria ma liczyć dwadzieścia cztery epizody, a pierwsze zdjęcia mają podobno wystartować już we wrześniu. Przypuszcza się, że Netflix także zainteresuje się dystrybucją produkcji w krajach zachodnich.


Źródło: bookstr.com