Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Produkcje DC na HBO Max

Serwis Variety podaje, że HBO Max będzie pochylać się w stronę produkcji Warner Bros. (właściciel stacji i platformy to WarnerMedia), czego efektem ma być przygotowanie gruntu pod transmisję realizacji DC.

Oznacza to ponadto, że projekt platformy DC Universe może zostać wchłonięty przez HBO Max, a co za tym idzie – rzeczona telewizja strumieniowa bodaj stanie się narzędziem do transmitowania większości utworów, do których prawa ma obecnie WarnerMedia (bogata filmografia własna, nowe produkcje spod znaku DC czy realizacje HBO). Można się więc spodziewać, że w niedalekiej przyszłości – o ile powyższa wizja się sprawdzi – to właśnie tam będziemy mogli oglądać „Watchmen”, „Doom Patrol”, „Aquamana” bądź „Jokera”.

HBO Max

Jednak nie chodzi tylko o produkcje już powstałe i takie, które po projekcjach kinowych będą powoli zasilać ową platformę. WarnerMedia może obrać strategię analogiczną do Disney+, czyli rozpocznie intensywnie produkować treści dedykowane specjalnie do swojej telewizji strumieniowej.

Z drugiej strony, Variety pisze również o tym, że ta platforma może stać się domem tylko dla niektórych produkcji DC. W mniej optymistycznym wariancie, poszczególne dzieła zostaną rozbite i dostępne w różnych miejscach.

HBO Max

Jeżeli jednak Warner postanowi postawić na jedną platformę, może okazać się godnym konkurentem dla Disneya i Netfliksa. Szczególnie, że HBO Max nie próżnuje, bowiem niedawno podkupiło prawa do transmisji animacji Studia Ghibli.

HBO Max zostanie uruchomione wiosną 2020 roku.


Źródło: variety.com/epicstream.com