Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Projekt serialu historycznego od Mela Gibsona

Aktor zapowiada, że jego produkcja będzie krwawa i brutalna. Projekt zatytułowany został „The Barbary Coast”. Obok Gibsona w obsadzie pojawią się także Kurt Russell i Kate Hudson.

Akcja serialu rozgrywać się będzie w czasach gorączki złota w San Francisco w 1849 roku. Tytułowa dzielnica Barbary Coast była wówczas centrum przestępczości. Schronienie znajdowali w niej bandyci i hazardziści, kwitła prostytucja.

Scenariusz serialu powstanie na podstawie powieści „The Barbary Coast” Herberta Asbury’ego („Gangi Nowego Jorku”). Mel Gibson nie tylko wystąpi w produkcji, ale zajmie się także reżyserią i adaptacją scenariusza na potrzeby serialu.

Angaż w projekcie, oprócz Kurta Russella i Kate Hudson, dostali także Oliver Hudson, Bruce Davey, Wyatt Russell oraz Rick Nicita.

Nie znana jest na razie data premiery serialu, nie wiadomo również dla jakiej stacji powstaje. Przypuszcza się, że „The Barbary Coast” zobaczymy w jednej ze stacji kablowych lub platform streamingowych, ze względu na zapowiadany przez producentów brutalny i mroczny klimat serialu.