Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Propozycja dla koneserów dobrej whisky i fanów Gry o tron

Whisky nadchodzi. „Gra o Tron” doczekała się swojej własnej partii alkoholu, aczkolwiek na finałowy sezon wciąż czekamy… Oczekiwanie dorosłym fanom serialu skróci limitowana edycja alkoholi poświęcona Siedmiu Królestwom Westeros.

Alkoholowy gigant Diageo stworzył specjalną wersję Johnniego Walkera – „The White Walker” oraz zbiór szkockich whisky typu single malt. „The White Walker” to mieszanka dwóch szkockich single malt z destylarni Cardhu i Clynelish z północnej Szkocji – podaje się ją na zimno. Po umieszczeniu w zamrażarce butelka będzie emitować niebieskie światło dzięki specjalnemu atramentowi – to ukłon w stronę bohaterów serialu, do których nawiązuje nazwa.

Północna Szkocja słynie z „zaciętych i długich zim, które wpływają na nasz alkohol i trafiają prosto do White Walkera” – mówi Dan Sanborn, wiceprezes do spraw kultury i partnerstwa w Diageo. “Przeszliśmy naprawdę drugą drogę ustalenia detali, aby idealnie dopasować tę energię i uczucie jakie wkładamy do butelki i które promieniują z alkoholu i szkockiej.” – dodaje.

Pozostałe whisky są inspirowane Domami Westeros, a ich ceny wahają się od 29,99 dolarów do 64,99 dolarów. Dom Targaryen zapowiada nutę goździka i czerwonego jabłka, a producenci obiecują, że dokładali wszelkich starań, aby poszczególne alkohole faktycznie przypominały o konkretnych bohaterach i rodzinach. Nad whisky Targaryen czuwała destylarnia Cardhu i dwie kobiety, które chciały oddać ducha Matki Smoków. Whisky Lannister pochodzi z Lagavulin, a Whisky Starków z Dalwhinnie.

Whisky 1a

 

Whisky 2

 

Whisky 3

 

Whisky 4