Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Przyszłość Netflixa w Polsce

W tym roku największa platforma streamingowa weszła na polski rynek. Niedawno poznaliśmy cennik usług Netflixa w PLN, bez obaw o zmieniający się kurs walut. Kiedy jednak pojawi się polskie menu usługi i możliwość płatności w złotówkach?

Netflix jest największą na świecie wypożyczalnią filmów DVD, oferująca za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe. Polski rynek VOD uzyskał wreszcie realną szansę na rozwój. Netflix posiada bowiem jedną z najbardziej rozbudowanych baz filmów i seriali, które możemy oglądać przez Internet na dowolnym urządzeniu. Aplikacje Netflixa są bowiem dostępne dla większości telewizorów Smart TV, komputerów, laptopów, smartfonów i tabletów.

Jak zapowiada Netflix, już od przyszłego miesiąca na rynkach w Polsce i Turcji użytkownicy będą mieli możliwość płatności w lokalnej walucie (w Polsce ta możliwość pojawi się już za niecały miesiąc – 11 sierpnia). Na tych rynkach firma zainwestuje również w pierwszej kolejności w lokalny interfejs oraz napisy i dubbing. Ceny pakietów w Polsce nie ulegną zmianie: Pakiet Basic – 34 zł, Standard – 43 zł, Premium – 52 zł. Informacje te pojawiły się wraz z wynikami kwartalnymi firmy. Serwis nie ujawnił jednak jaką ilość klientów ma w naszym kraju.

Na koniec czerwca 2016, Netflix globalnie miał łącznie 83,18 mln abonentów, w tym 80 mln płacących za dostęp do usług platformy. Światowe zyski koncernu w II kwartale sięgnęły 1,97 mld dolarów, co oznacza aż 35% wyższy wynik niż w zeszłym roku. Wynik netto sięgnął 41 mln dolarów (wobec 26 mln dolarów rok wcześniej). Prognozy Netflixa na III kwartał są następujące: 2,16 mld dolarów przychodów, zysk na poziomie22 mln dolarów i około 2,3 mln nowych abonentów przyłączonych w ciągu kwartału (netto – po odliczeniu osób, które zrezygnują w tym czasie z usług platformy).

Źródło: msn.com