Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Reboot Czystej krwi od HBO – co wiemy?

HBO przymierza się do realizacji kontynuacji/reboota „Czystej krwi”. Casey Bloys, dyrektor programowy stacji zdradził na jakim etapie znajduje się projekt.

Casey Bloys w jednym z ostatnich wywiadów potwierdził, że HBO planuje reboot „Czystej krwi” i rozpoczęto już wstępne prace nad projektem. Niestety, serial nie dostał jeszcze zielonego światła na realizację i jest jeszcze za wcześnie by wyrokować czy w ogóle powstanie.

Jak na razie powstaje scenariusz produkcji, ale prace nad nim nie są na tak zaawansowanym etapie, jak choćby w przypadku „The House of the Dragon”, który będzie spin-offem „Gry o tron”. Jak na razie scenarzysta Roberto Aguirre-Sacasa („Chilling Adventures of Sabrina”, „Riverdale”) wspólnie z Jamim O’Brienem („NOS4A2”) rozbudowuje pomysł na serial. Jednak dopiero po akceptacji koncepcji będzie można przystąpić do kolejnych etapów prac nad nową „Czystą krwią”. Serial trafi więc na ekrany nie wcześniej niż w 2022 roku.

Z wcześniejszych doniesień wynika, że twórca oryginału – Alan Ball, byłby zaangażowany w nowy projekt na stanowisku producenta wykonawczego. Nie wiadomo jednak czy Ball będzie brać udział w procesie kreatywnym nowej „Czystej krwi”.

Emisja „Czystej krwi” na podstawie cyklu Charlaine Harris zakończyła się po 7. sezonach i 80 odcinkach w 2014 roku. Gwiazdami serii byli m.in. Anna Paquin (Sookie Stackhouse), Alexander Skarsgård (Eric Northman), Stephen Moyer (Bill Compton) i Deborah Ann Woll (Jessica Hamby).