Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Reboot Opowieści z krypty: twórcy szukają nowych historii

Reżyser M. Night Shyamalan robi co może, by przywrócić „Opowieści z krypty” na ekrany. Seria emitowana na HBO od 1989 do 1996 przeszła w ręce TNT, a oficjalne doniesienia wskazywały jak dotąd, że reboot ma być inspirowany komiksem o tej samej nazwie stworzonym w latach 50-tych przez Williama Gainesa i Ala Feldsteina. Teraz jednak pojawiły się informacje, że Shyamalan i inni zaangażowani w projekt mają zamiar pociągnąć go w inną stronę, chociażby przez świeże historie od nowych twórców.

TNT we współpracy z Wattpad szuka właśnie różnych trendów i historii ze świata horroru, by tchnąć w nie życie w nowej serii. Aron Levitz z Wattpad tak skomentował poszukiwania:

Szukamy naprawdę świetnych historii z ciekawymi twórcami, którzy mogliby stworzyć coś nowego.

TNT zamówiło 10 odcinków „Opowieści z krypty”. Kiedy serię emitowało HBO, każdy odcinek rozpoczynał się i kończył występem Strażnika Krypty, gadającego szkieletu któremu głos podkładał John Kassir. Niestety HBO posiada prawa do postaci, przez co nie pojawi się ona w reboocie TNT, ale Shyamalan obiecał fanom nową postać, bazującą na oryginalnym Strażniku z komiksów.