Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Rekordowa długość odcinków w 8. sezonie Gry o tron

Finałowy sezon “Gry o tron” jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń telewizyjnych w całej historii HBO. Nadchodzące końcowe epizody serii wywołują mnóstwo emocji i rozliczne plotki wśród widzów z całego świata. Fabuła odcinków jest trzymana w ścisłej tajemnicy, a twórcy zabezpieczyli się przed wyciekami kręcąc kilka alternatywnych zakończeń. Teraz rozjaśnili przynajmniej jedną sprawę – wiemy, jaka będzie długość nadchodzących epizodów.

Finał “Gry o tron” będzie spektakularny, co twórcy serii zapowiadają już od dawna. Uzyskanie tego efektu ma im zapewnić czas ekranowy, jaki mają do dyspozycji. To, że odcinki 8. sezonu będą dłuższe niż w poprzednich seriach, wiemy dzięki doniesieniom z planu i wywiadom z aktorami. Teraz jednak więcej światła na sprawę rzucił jeden z reżyserów, David Nutter. Wyreżyserował on dwa odcinki finałowego sezonu i był ostatnio gościem w AMA na Reddicie. Z jego słów wynika, że każdy odcinek trwa ponad 60 minut, a medialne doniesienia mówią o ponad 90-minutowych epizodach!

David Nutter miał w trzech słowach streścić esencję wyczekiwanego z niecierpliwością finału “Gry o tron”. Oto co powiedział: Spektakularny, inspirujący, satysfakcjonujący. Czy finał zadowoli widzów?

Jestem w pełni usatysfakcjonowany 8. sezonem. Uważam, że [David Benioff i D.B. Weiss] sprostają w nim oczekiwaniom fanów, jednocześnie szanując wymogi spójnego tworzenia historii. Gwarantuję, że będzie tam mnóstwo niespodzianek i szokujących zdarzeń. Całość będzie bardzo fascynująca! – zapowiada Nutter.

Stacja HBO potwierdziła, że ósmy i zarazem finałowy sezon „Gry o tron” będzie miał swoją premierę w kwietniu 2019 roku i będzie liczył sześć odcinków.