Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Richard Madden w Strange New Things od Amazona

Zawsze miło się ogląda ulubionych aktorów, jak wracają na ekran. Nawet jeżeli grają takich bohaterów, za którymi nie przepadamy. Richard Madden, aktor, który wciela się w postać Robba Starka w serialu „Gra o Tron”, otrzymał szansę na ponowne pokazanie się fanom w nowym, nieco szalonym serialu.

Podpisał umowę o pojawieniu się w pilotażowym odcinku produkcji Amazona, „Strange New Things”. To dramat sci-fi, osadzony w przestrzeni kosmicznej, na który składać ma się 10 odcinków. Scenariusz do odcinka pilotażowego tworzy Matt Charman, jest także producentem wykonawczym. Za kamerą stanie Kevin MacDonald.

Serial, o ile się przyjmie pierwszy odcinek, powstawać będzie w oparciu o powieść z gatunku science-fiction, „The Book of Strange New Things” Michela Fabera. Historia koncentruje się na pastorze angielskim, Peterze Leighu, który decyduje się zostawić swoją żonę Beatrice na Ziemi i wybrać się w misję na odległą planetę zwaną Oasis. Został wynajęty przez prywatną firmę i ma nauczyć tamtejszych mieszkańców podstaw chrześcijaństwa.

Może Madden w tej roli zyska więcej fanów niż jako Robb Stark?