Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Rick Grimes nigdy nie powróci do serialu

“The Walking Dead” straciło w bieżącym sezonie swojego głównego bohatera, Ricka Grimesa (Andrew Lincoln), który był obecny od początku serii. Aktor pojawi się za to w trzech pełnometrażowych produkcjach ze świata “Żywych trupów”. Fani jednak zastanawiają się czy Rick pojawi się jeszcze w serialu? Słowa aktora nie pozostawiają złudzeń.

Od dłuższego czasu stacja AMC zapowiadała, że Rick pożegna się z serialem “The Walking Dead”. W odcinku pt. “What Comes After” Rick Grimes “zginął”, a przynajmniej tak uważają pozostali bohaterowie serii. Twórcy serialu postanowili jednak w ciekawy sposób “oszczędzić” postać. Rick został uratowany i odleciał na pokładzie helikoptera – ten fakt posłuży za punkt wyjściowy zapowiedzianych produkcji pełnometrażowych.

AMC ma w planach realizację trzech telewizyjnych produkcje, które będą dysponować kinowym budżetem. Ich szczegóły fabularne są utrzymywane w tajemnicy. Razem z Rickiem (Andrew Lincoln) mamy w nich poznać grupę zupełnie nowych ocaleńców z zombie apokalipsy. Czy po udziale w tych filmach Rick powróci do serialu? Aktor nie pozostawia złudzeń i w rozmowie z The New York Times, Lincoln podkreślił:

– Mogę bez wahania potwierdzić, że nigdy już nie wrócę już do serialu telewizyjnego.

Stacja AMC wciąż rozbudowuje uniwersum “Żywych trupów”. Nadal emitowany jest spin-off głównej serii: “Fear the Walking Dead”, a w planach znajdują się wspomniane trzy filmy, miniseriale oraz produkcje przeznaczone na platformy cyfrowe.