Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu – polska premiera już 15 stycznia na AMC!

„Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” to 6-odcinkowy serial dokumentalny przedstawiający fascynującą historię komiksu.

Ekskluzywna polska premiera serii „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” odbędzie się na kanale AMC 15 stycznia 2018 roku. Sześcioodcinkowy serial dokumentalny przedstawia historię, sylwetki ludzi i wydarzenia, które na zawsze zmieniły świat komiksu. W każdym odcinku zobaczymy wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, wśród których znaleźli się m.in. Stan Lee, Patty Jenkins, Lynda Carter, Kevin Smith, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez oraz Todd McFarlane. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 15 stycznia o godz. 21:00.

„Moja miłość do komiksu jest bezgraniczna. To uniwersum pełne niezwykłych historii, które od dziesięcioleci napędzają całą popkulturę. Możliwość zgłębiania tajemnic i zakamarków tego świata doprowadziła mnie do odkrycia faktów, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Praca nad tą serią była dla mnie wielką przyjemnością i nie mogę się doczekać, aż świat ujrzy efekt końcowy” – powiedział Robert Kirkman.

Pierwszy odcinek przedstawia życiorys i osiągnięcia dwójki wielkich ludzi komiksu – Stana Lee oraz Jacka Kirby’ego, twórców wielu postaci z komiksowego uniwersum Marvela, takich jak Fantastyczna Czwórka, X-Men czy Hulk. Stan Lee opowiada m.in. o dniu, w którym przekroczył próg wydawnictwa ubiegając się o pracę w dziale komiksu. To właśnie tam pracował także Jack Kirby, a ich ścieżki przecięły się wtedy po raz pierwszy.Nie wszyscy jednak wiedzą, że początkowo marzeniem Stana Lee nie było wcale tworzenie komiksów, a napisanie powieści.Ponad dwadzieścia lat później dwójka twórców znowu połączyła siły – tak narodziła się „Fantastyczna Czwórka”. Oprócz Stana Lee i Jacka Kirby’ego w odcinku usłyszymy ponadto wypowiedzi Kevina Smitha, J.K.Simmonsa, Famke Janssen, Steve’a Ditki, Lauren Shuler Donner i Jima Shootera.

W serialuwykorzystane zostały także materiały archiwalne – nagrania oraz zdjęcia, które zabierają widza w niezwykłą podróż wokół historii komiksu i narodzin najważniejszych bohaterów tego gatunku.

Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 15 stycznia o godz. 21:00. Na kolejne zapraszamy w każdy poniedziałek o tej samej porze. Na serię składa się sześć odcinków.

Dokument jest pierwszą odsłoną serii „AMC Visionaries”, w której artyści o przełomowych dokonaniach przedstawiają nieopowiedzianą dotąd i niezwykle fascynującą historię swojego gatunku. W przyszłości w ramach produkcji AMC zobaczymy również „AMC Visionaries: James Cameron’s Story of Science Fiction”, „AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror” oraz „AMC Visionaries: Rap Yearbook” wyprodukowanej przez Black Thought i QuestLove.

Producentami wykonawczymi serii „AMC Visionaries: Robert Kirkman’s Secret History of Comics” są Robert Kirkman i David Alpert („The Walking Dead”, „Fear the Walking Dead”), Bryan i Sean Furstowie („Daybreakers – Świt”, „Dice”), Daniel Junge („Saving Face”, „Zły jak Evel”) oraz Rory Karpf („The Book of Manning”, „Dale”).

Więcej informacji o kanale AMC Polska oraz aktualnych premierach:  
http://www.amctv.pl/ 
https://www.facebook.com/AMCtvPolska/ 
https://twitter.com/AMCtvPolska 
https://www.youtube.com/channel/UCau0FT0Nq6VCx0L39gLxiew 

Lynda Carter Robert Kirkmans Secret History of Comics

 

Robert Kirkman Robert Kirkmans Secret History of Comics

 

Stan Lee Robert Kirkmans Secret History of Comics

 

Todd McFarlane Robert Kirkmans Secret History of Comics

Źródło: informacja prasowa

***

O AMC Global
AMC Global to dział biznesowy grupy AMC Networks International, który udostępnia widzom na całym świecie ich ulubione filmy wszystkich gatunków, a także prezentuje uznane produkcje własne. Wielokrotnie nagradzane seriale, które powstały w AMC Global w ciągu ostatniej dekady, zmieniły ten gatunek – zarówno podejście do produkcji, jak i oczekiwania widzów. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie. AMC Global zapewnia doskonałą rozrywkę w jakości HD i SD na wszystkich możliwych platformach dostępu, w tym w telewizji linearnej, w internecie, w usłudze VoD i na urządzeniach mobilnych.

O AMC Networks International
AMC Networks International (AMCNI) to międzynarodowy oddział AMC Networks, odpowiedzialny za dostarczanie treści o charakterze rozrywkowym oraz uznanych programów telewizyjnych, które docierają w sumie do ponad 140 krajów Afryki, Azji, Europy, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu. W portfolio firmy znajdują się znane na całym świecie marki SundanceTV oraz AMC, jak również inne bardzo popularne na lokalnych rynkach tematyczne kanały telewizyjne. Więcej informacji: www.amcnetworks.com/amcni.

O Skybound Entertainment
Skybound Entertainment to firma założona w 2010 roku, działająca na wielu platformach, realizująca projekty z zakresu telewizji, filmu, cyfrowych usług oraz treści, komiksu, interaktywnych gier i wydarzeń transmitowanych na żywo.

Skybound odpowiada za takie telewizyjny hity jak The WalkingDead, Fear the WalkingDead czy Outcast. W obszarze cyfrowych treści i usług, Skybound wyprodukowało pierwszy na świecie serial w rzeczywistości wirtualnej – Gone przeznaczony dla platformy Milk VR Samsunga. Skybound we współpracy z firmą Delusionpodjęło się także produkcji serialu grozy LiesWithin. Jest to pierwszy projekt realizowany poza strukturami Skybound. Ostatnio Skybound ogłosiło powstanie filmowej adaptacji komiksowej serii InvincibleRoberta Kirkmana – do grona twórców produkcji dołączyli SethRogen i Evan Goldberg – oraz wyprodukowało film dla wytwórni Universal.

Wśród najnowszych projektów ogłoszonych przez Skybound należy wymienić Five Year oraz Mastermind.