Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Robert Kirkman vs. George R.R. Martin

Nie jest dla nikogo (a przynajmniej dla nikogo, kogo kiedykolwiek zainteresowała ta kwestia) tajemniczą, że George R.R. Martin, autor bestsellerowej „Pieśni Lodu i Ognia”, zdradził Davidowi Benioffowi i D.B. Weissowi, czyli twórcom serialowej „Gry o tron”, będącej adaptacją sagi, zakończenie historii. Dzięki temu mogą oni kontynuować opowieść nawet w momencie, kiedy wyprzedzili książkowy pierwowzór, wciąż dążąc do wspólnego finału.

Dla fanów jest to też pewne pocieszenie. Gdyby (odpukać w niemalowane!) pisarza spotkało coś złego, wciąż będą oni mogli poznać zakończenie historii, na które czekają już od dwudziestu lat… A przed nimi wciąż dwa tomy, czyli „Wichry zimy” i „Sen o wiośnie”.

Całkowicie inne podejście reprezentuje Robert Kirkman, autor komiksowych „Żywych trupów”. Scott M. Gimple, czyli scenarzysta serialowej odsłony, nie ma do liczyć na żadne przecieki.

Kirkman dosadnie stwierdził, że Martin powinien kazać Benioffowi i Weissowi… „pie*** się” i czekać, aż książki się ukażą. Możliwe jednak, że na jego postawę wpływa forma (zwykle krócej pisze się scenariusz komiksu niż liczącą tysiąc stron powieść), bądź też młodszy wiek twórcy.

Źródło: aceshowbiz.com