Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ród Smoka | Będzie hołd i nowa droga

Jeden z twórców serialu „Ród Smoka” Miguel Sapochnik wyjawił w rozmowie z The Hollywood Reporter, że serial ma różnić się od tego, co widzowie doświadczyli w „Grze o tron”, ale z pewnością nie będzie na siłę uciekał od tego z czego wyrósł.

Podobno klimat ma różnić się od tego, co można było odczuć w trakcie seansu „Gry o tron”. Według Sapochnika serial będzie podążał własną drogą, ale nikt nie będzie udawał, że nie jest to dziecko „Gry o tron” i że „Ród Smoka” tak naprawdę stoi na jego ramionach, a także że dzięki niemu w ogóle powstał. Twórcy serialu mają nadzieję, że udało im się oddać zarówno hołd, ale i stworzyć nową jakość w ramach istniejącego uniwersum i jego reguł.

Scenariusz serialu powstał w oparciu o cykl “Ogień i krew” George’a R.R. Martina. Akcja rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w “Grze o tron”. Fabuła skoncentruje się na konfliktach wewnętrznych rodu Targaryen znanego jako Taniec Smoków, podczas którego nastąpił rozłam i walka o władzę dzieci króla Viserysa I – pierworodnej Rhaenyry i Aegona, syna drugiej żony Viserysa.

W obsadzie serialu już wcześniej znaleźli się Olivia Cooke, Matt Smith, Paddy Considine, Rhys Ifans, Emma D’Arcy, Fabien Frankel, Steve Toussaint, Eve Best oraz Sonoya Mizuno. Nowymi nabytkami w obsadzie są: Graham McTavish (“Outlander”), Bill Patterson (“Fleabag”), Matthew Needham (“Czarnobyl”), Ryan Corr (“Przełęcz ocalonych”), Jefferson Hall (“Devs”), David Horovitch (“Zakonnica”) i Gavin Spokes (“Brexit”).

Współtwórcami produkcji są George R.R. Martin, Ryan Condal i Miguel Sapochnik. Pierwszy sezon ma składać się z 10 odcinków i pojawi się w ofercie HBO w 2022 roku.

Ród Smoka


Źródło: hollywoodreporter.com