Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ruby Rose szykanowana za angaż do Batwoman

Aktorka padła ofiarą backlashu tuż po ogłoszeniu, że wystąpi w roli Batwoman w pilocie nowego serialu stacji CW. Rose wyłączyła możliwość komentowania na Instagramie i skasowała swoje konto na Twitterze, bo została zalana falą hejtu niedoinformowanych wojowników o równość na ekranach. Zarzucono jej, że nie może grać Batwoman (postaci homoseksualnej ze świata DC), bo nie jest lesbijką. A jest i to w dodoatku znaną aktywistką ruchu LGBT.

Przed usunięciem konta na Twitterze Rose pisała: – Nie wiem, skąd wzięła się ta cała akcja pt. “Ruby Nie Jest Lesbijką, Więc Nie Może Grać Batwoman”. To najbardziej niedorzeczna i najśmieszniejsza rzecz, jaka kiedykolwiek mi się przydarzyła. Dokonałam coming outu, gdy miałam 12 lat. W ciągu ostatnich 5 lat wiele razy musiałam zmagać się z tym, że jestem “zbyt” lesbijska do niektórych ról… Kiedy mniejszości łączą siły, to jesteśmy niepokonani. Jednak kiedy rozrywamy się na strzępy z podobnych powodów, to boli to najbardziej na świecie. Chciałabym, żebyśmy byli dla siebie bardziej życzliwi i wspierali się w podobnych sprawach.

Tytułową bohaterką serialu będzie Kate Kane, dziedziczka fortuny, która postanawia wykorzystać rodzinny majątek do walki z przestępczością w Gotham City. Warto nadmienić, że Kate jest lesbijką i otwarcie mówi o swojej orientacji. Serial „Batwoman” będzie tym samym pierwszym serialem w historii z homoseksualną superbohaterką jako postacią główną.

Batwoman (Ruby Rose) zostanie przedstawiona widzom w crossoverze wszystkich serial superbohaterskich od CW: Arrow, Flash, Supergirl i Legends of Tomorrow – odc. „Heroes&Villains” (emisja w grudniu tego roku).