Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ruby Rose została Batwoman!

Poznaliśmy aktorkę, która wcieli się w postać Batwoman w nowym serialu z Arrowverse od The CW. Kate Kane aka Batwoman zagra znana z „John Wick 2”, „Orange is the New Black” i „xXx: Reaktywacja” Ruby Rose.

Stacja CW pracuje nad kolejnym serialem z uniwersum DC Comics. Do “Arrowa”, “Flasha”, “Legends of Tomorrow” i “Supergirl” dołączy już niedługo i “Batwoman”. Premiera „Batwoman” wstępnie planowana jest na 2019 rok, a crossover „Heroes&Villains” pojawi się w grudniu 2018 roku.

Wcześniej poznaliśmy nazwisko showrunnerki „Batwoman”, którą została Caroline Dries (“Pamiętniki wampirów”). Nad projektem ma czuwać Greg Berlanti, architekt Arrowverse. Dziś dowiedzieliśmy się, że główną rolę powierzono 32-letniej australijskiej aktorce, Ruby Rose.

Tytułową bohaterką jest Kate Kane, dziedziczka fortuny, która postanawia wykorzystać rodzinny majątek do walki z przestępczością w Gotham City. Warto nadmienić, że Kate jest lesbijką i otwarcie mówi o swojej orientacji. Serial „Batwoman” będzie tym samym pierwszym serialem w historii z homoseksualną superbohaterką jako postacią główną.

 ruby rose batwoman