Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ryan Coogler stworzy serial o Wakandzie!

Oficjalnie zapowiedziano powstanie serialu będącego spin-offem „Czarnej Pantery”. Reżyserią zajmie się twórca kinowego widowiska „Black Panther”, Ryan Coogler.


Serial zatytułowany „Black Panther: Kingdom of Wakanda” powstanie z przeznaczeniem na platformę streamingową Disney+. Ukaże on widzom Królestwo Wakandy od zupełnie innej strony.

Potral Deadline informuje, że Coogler podpisał z Disney 5-letni kontrakt telewizyjny, który zobowiązuje go do napisania kilku produkcji, w tym opierających się na komiksach Marvela. Sam filmowiec tak skomentował swój kontrakt i nadchodzącą pracę nad rozbudową ekranowego świata Wakandy:

– Jestem zaszczycony, że będę współpracować z The Walt Disney Company. Praca nad „Czarną Panterą” była spełnieniem marzeń. Jako zapaleni konsumenci telewizyjni nie moglibyśmy być szczęśliwsi – perspektywa rozpoczęcia pracy z Bobem Igerem, Daną Walden i pozostałymi studiami Disneya bardzo nas cieszy. Niecierpliwie czekam na nowe okazje do nauki, rozwoju i budowania relacji z widzami z całego świata za pośrednictwem paltformy Disneya. Zwłaszcza, że pierwszy krok stawiamy wspólnie z Kevinem Feige’em, Louisem D’Esposito, Victorią Alonso i ich partnerami z Marvel Studios. To właśnie z nimi będziemy tworzyć wybrane projekty MCU dla Disney+. Już rozpoczęliśmy pracę nad kilkoma z nich i nie możemy się doczekać aż je wam przedstawimy.

– zdradził Coogler, który obecnie pracuje nad sequelem kinowej „Czarnej Pantery”.