Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Scenariusz pilota Wiedźmina od Netflix gotowy

 

Netflix pracuje nad serialową adaptacją sagi Andrzeja Sapkowskiego. Showrunnerka produkcji udostępniła na swoim Twitterze zdjęcie, na którym możemy zobaczyć tytułową stronę scenariusza pierwszego odcinka!

Lauren Schmidt Hissrich zajmuje się adaptacją znakomitej sagi fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, zarówno jako scenarzysta, jak i showrunner. Nie wiemy w jakim stopniu przy tworzeniu fabuły serialu inspirowała się dziełami Sapkowskiego, ani czy wpływ na jej pracę miały znakomite gry studia CD Projekt Red.

Historii Wiedźmina Geralta prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać, a Hissrich jako showrunner i producent wykonawczy wierzy, że jego opowieść idealnie wpasuje się w inne produkcje Netflixa. Hissrich pomogą, jako producenci wykonawczy, Sean Daniel, Tomasz Baginski i Jarek Sawko.

Jak na razie brak również wieści o potencjalnej obsadzie serialu. Nie poznaliśmy żadnych oficjalnych informacji, a w mediach przewijają się tylko pogłoski dotyczące odtwórcy głównej roli, na którego byli typowani m.in. Mads Mikkelsen, Travis Fimmel, Anson Mount czy Richard Armitage.

A jaki jest wasz idealny kandydat do roli Wiedźmina?