Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Scott Derrickson wyreżyseruje Snowpiercer dla TNT

 

Wcześniej stacja TNT postanowiła zatrudnić scenarzystę „Avatara 4” – Josha Friedmana jako showrunnera telewizyjnej adaptacji „Snowpiercera”, a teraz ujawniono dwa kolejne nazwiska osób zaangażowanych w produkcję. W produkcji zobaczymy Daveeda Diggsa znanego z „Hamilton”, a reżyserią pilota zajmie się Scott Derrickson, wcześniej pracujący nad „Doktorem Strange”.

 

„Snowpiercer” to francuski komiks, który w 2013 roku został zaadaptowany na film w reżyserii Bonga Joon-ho. Fabuła opowiada futurystyczną historię ludzi, którzy przetrwali nową Epokę Lodowcowa i teraz mierzą się z problemem podziałów społecznych i dysproporcji ekonomicznych pomiędzy ocalałymi.

Derrickson, który reżyserował także „Egzorcyzmy Emily Rose” oraz „Sinister”, ma dobre zaplecze w klimacie horrorów, co całkiem nieźle może wpasować się w historię, którą ma do opowiedzenia. Reżyser zajmie się pilotem serialu, a w przypadku jego powodzenia zostanie producentem wykonawczym show wraz z Friedmanem, Bongiem Joon-ho i Parkiem Chan-wookiem.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun powstałego już filmu, który być może zachęci Was sposób do zapoznania się z całością obrazu: