Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

SDCC 2019: HBO prezentuje Mroczne Materie

W Kalifornii trwa San Diego Comic Con i w mediach nastąpił istny wysyp materiałów promocyjnych wyczekiwanych przez widzów produkcji. Stacja HBO promuje tam m.in. nadchodzącą ekranizację cyklu Philipa Pullmana – „His Dark Materials”. W zwiastunie serialu możemy zobaczyć jak niebezpieczne przygody będą czekać na małą Lyrę (Dafne Keen).


Telewizyjna adaptacja bestsellerowego cyklu, podobnie jak książki, ma koncentrować się na podróży młodej Lyry, która postanawia odnaleźć zaginionego przyjaciela, na skutek czego natrafia na ślady spisku, związanego ze skradzionymi dziećmi i tajemniczym zjawiskiem zwanym Pyłem. Właśnie to odkrycie doprowadzi ją do poznania prawdy o otaczającym ją świecie i wędrówki między wymiarami, gdzie pozna Willa i wraz z nim natrafi na jeszcze większą intrygę, prowadzącą do nieuchronnego starcia między ziemskimi a niebiańskimi siłami.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Ruth Wilson („Mroczna rzeka”) jako pani Coulter, James McAvoy („Glass”) jako lord Asriel, Clarke Peters (“Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”) jako Dr Carne oraz Lin-Manuel Miranda („Mary Poppins powraca”) jako Lee Scoresby.

Reżyserią zajął się Tom Hooper („Dziewczyna z portretu”), a scenariusz serialu stworzył Jack Thorne („Cudowny chłopak”). Pierwszy sezon serialu będzie składał się z 8 odcinków i zadebiutuje na HBO tej jesieni.