Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

SDCC 2019: zwiastun 10. sezonu i wieści ze świata The Walking Dead

Na Comic Conie w San Diego nie mogło zabraknąć stacji AMC i jej hitu o zombie. Czeka na Was zwiastun 10. sezonu „The Walking Dead” i nowe informacje o spin-offie show. W głównej serii szykują się też kolejne zmiany obsadowe.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Angeli Kang, w 10. sezonie widzów czeka dość duży przeskok czasowy. Czy bohaterowie dowiedzą się do kogo należał tajemniczy głos z radia?

Na Comic Conie oficjalne odejście z obsady show ogłosiła Danai Gurira. Nadchodzący 10. sezon serialu będzie jej ostatnim, a aktorka pojawi się tylko w kilku odcinkach w znacznie okrojonym zakresie niż do tej pory.

Dowiedzieliśmy się również, że na kolejny sezon został przedłużony „Fear the Walking Dead”. Bohaterowie powrócą w 6. sezonie, mimo wcześniejszego ogłoszenia, że dotychczasowy sezon będzie ostatnim. Druga połowa 5. sezonu ma pojawić się w sierpniu.

W San Diego podczas panelu zdradzono też pierwsze szczegóły na temat drugiego spin-offu, którego roboczy tytuł brzmi „The Walking Dead”. Reżyserią ma zająć się Jordan Vogt-Roberts („Kong: Wyspa czaszki”), a jego showrunnerami zostali Matt Negrete i Scott M. Gimple. W obsadzie pojawią się m.in. Nicolas Cantu, Hal Cumpston i Alexa Mansour.

Fabuła skupi się na postaciach dwóch głównych bohaterek, a czas akcji zostanie osadzony tuż po wybuchu zombie-apokalipsy. Będzie to opowieść o pierwszym pokoleniu, jakie musiało zmierzyć się ze światem zniszczonym apokalipsą nieumarłych.

AMC zleciła realizację 10 odcinków. Pierwszy sezon ma pojawić się w ramówce stacji wiosną 2020.