Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Selfie Góry z siódmego sezonu Gry o tron

 

Hafþór Júlíus Björnsson w serialu „Gra o tron”, będącym adaptacją „Pieśni Lodu i Ognia” George’a R.R. Martina, wciela się w postać Gregora Clegane’a zwanego Górą. Aktor właśnie wrzucił na swój Facebookowy profil zdjęcie z ogromnie podkrążonymi i zaczerwnienionymi oczami wraz z podpisem, że przez całe życie nie miał takiego kaca… Oczywiście z wyjaśnieniem, że to żart i po prostu ruszyły prace nad kolejnym sezonem serialu.

Przypomnijmy, że Góra zginął od zatrutej broni Oberyna Martella, ale Qyburn, wyrzucony z kształcącej maesterów Cytadeli za ohydne eksperymenty, zdołał ożywić osiłka i od tej pory nieumarły Góra stał się obrońcą Cersei Lannister. W książkach George’a R.R. Martina zostało to zaledwie zasugerowane, a nowy członek Gwardii Królewskiej występuje pod imieniem sir Roberta Stronga (który złożył śluby milczenia). W serialu twórcy najwyraźniej uznali, że nie będą się szczypać i Cersei narażona jest na komentarze o ohydnym pogwałceniu praw natury.

Hafþór Júlíus Björnsson, który odwiedził zlot fanów „Gry o tron” w Katowicach zdradził polskim miłośnikom serii, że charakteryzacja wymaga od niego ogromnej cierpliwości. By przygotować się do finału ostatniego sezonu musiał spędzić w charakteryzatorni aż osiem godzin bez ruchu, w pełnej zbroi.

Trudno powiedzieć, czy w przyszłości dowiemy się, co znajduje się pod hełmem nieumarłego siłacza – charakteryzacja widoczna na zdjęciu obejmuje póki co wyłącznie jego oczy, a więc to, co byłoby widoczne mimo hełmu. Tak czy inaczej, miłośnicy aktora i postaci mogą się już cieszyć na przyszłoroczne odcinki!