Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Sequel animacji Potwory i spółka – znamy pierwsze szczegóły

„Monsters at Work” to zapowiedziany serial Pixar&Disney+. Produkcja będzie spin-offem „Potworów i spółki”. Członek głównej obsady, Billy Crystal zdradził, na jakim etapie znajduje się projekt. Opóźnienia w produkcji wywołała oczywiście pandemia koronawirusa.

Garść szczegółów o nadchodzącym serialu zdradził w jednym z ostatnich wywiadów Billy Crystal, czyli głos Mike’a Wazowskiego. Obok niego usłyszymy też Johna Goodmana jako Sully’ego. Akcja „Monsters at Work” będzie rozgrywać się po wydarzeniach ukazanych w filmie z 2001 roku. W serialu obok dobrze znanych nam postaci pojawią się również nowi bohaterowie. Tak o pracy nad produkcja mówił Crystal:

– Zbliża się 20. rocznica premiery. Film wyglądał niesamowicie 20 lat temu, a teraz równie niesamowicie wygląda serial. Jest radosny, mieliśmy wiele frajdy podczas produkcji. Udało nam się nagrać kilka odcinków, mimo przerwy spowodowanej pandemią. Część pracy wykonałem zdalnie, z domu, a część w opuszczonym studio w Burbank. Było ro dziwne doświadczenie – być jedyną osobą na terenie ośrodka. Jednak praca trwa. Nie wiemy kiedy odbędzie się premiera, ale warto czekać. Odcinki są naprawdę świetne – niektóre 30-minutowe, inne pełnometrażowe.

Możemy więc liczyć na to, że premiera „Monsters at Work” na Disney+ odbędzie się jeszcze w tym roku. W obsadzie głosowej projektu obok Crystala i Goodmana pojawią się też Jennifer Tilly, Ben Feldman, John Ratzenberger, Kelly Marie Tran, Bob Peterson i Alanna Ubach. Twórcą serialu i producentem wykonawczym został Roberts Gannaway („Timon i Pumba”).