Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Seria niefortunnych zdarzeń doczeka się co najmniej trzech sezonów

Choć wciąż czekamy na premierę drugiego sezonu show od Netflixa, to platforma ma już w planach trzeci! Serwis wydal oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Seria niefortunnych zdarzeń” to historia rodzeństwa Baudelaire, które stały się sierotami po tym, jak spłonął ich dom, a w pożarze zginęli rodzice. A potem przez długi okres czasu nie spotkało ich nic dobrego. Błąkali się od jednej rodziny do drugiej, ścigani przez hrabiego Olafa, który pragnął ich majątku.

Neil Patrick Harris wciela się w rolę Olafa, Malina Weissman („Supergirl”) występuje w roli Violet Baudelaire, w Klausa Baudelaire wciela się Louis Hynes, a Presley Smith w najmłodsze z rodzeństwa, Słoneczko. Patrick Warburton występuje jako Lemony Snicket, fikcyjny odpowiednik autora książek, narrator całej historii.

Pierwszy sezon show liczy 8 odcinków i zadebiutował na Netflixie 13 stycznia tego roku, a w serii użyte zostały motywy z czterech części literackiego pierwowzoru. Scenariusz drugiego sezonu również powstanie w oparciu o książki z cyklu Snicketa. Możliwe wówczas, ze serial zakończy się na zapowiedzianym teraz trzecim sezonie, bądź wzorem „Gry o tron” zdecyduje się odejść od pierwowzoru i obrać nową ścieżkę fabularną.

Drugim sezonem ponownie zajmą się Barry Sonnenfeld i Daniel Handler aka Lemony Snicket, autor książek z „Serii niefortunnych zdarzeń”, który pełni rolę producenta wykonawczego show.