Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Seria niefortunnych zdarzeń powróci z 2 sezonem

 

Mamy dobre wieści dla fanów rodzeństwa Baudelaire. Platforma Netflix zamówiła drugi sezon „Serii niefortunnych zdarzeń”.

 

„Seria niefortunnych zdarzeń” to historia rodzeństwa Baudelaire, które stały się sierotami po tym, jak spłonął ich dom, a w pożarze zginęli rodzice. A potem przez długi okres czasu nie spotkało ich nic dobrego. Błąkali się od jednej rodziny do drugiej, ścigani przez hrabiego Olafa, który pragnął ich majątku.

Neil Patrick Harris wciela się w rolę Olafa, Malina Weissman („Supergirl”) występuje w roli Violet Baudelaire, w Klausa Baudelaire wciela się Louis Hynes, a Presley Smith w najmłodsze z rodzeństwa, Słoneczko. Patrick Warburton występuje jako Lemony Snicket, fikcyjny odpowiednik autora książek, narrator całej historii.

Pierwszy sezon show liczy 8 odcinków i zadebiutował na Netflixie 13 stycznia tego roku. Scenariusz drugiego sezonu powstanie w oparciu o dalsze książki z cyklu Snicketa. Serialem ponownie zajmą się Barry Sonnenfeld i Daniel Handler aka Lemony Snicket, autor książek z „Serii niefortunnych zdarzeń”, który pełni rolę producenta wykonawczego show.