Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial Imię róży na Canal+

Canal+ zapowiedział, że w kwietniu na antenie będzie miała miejsce premiera serialowej adaptacji najpopularniejszego dzieła Umberto Eco, „Imię róży” w reżyserii Giacomo Battiato („Karol – papież, który pozostał człowiekiem”).

Już jutro w telewizji ma pojawić się pierwszy odcinek. W obsadzie widzowie zobaczą m.in. John Turturro (William z Baskerville), Rupert Everett (Bernardo Gui), Piotr Adamczyk (Severinus), Damian Hardung (Adso z Melku), James Cosmo (Jorge), Greta Scarano (Anna).

Premierowe odcinki serialu można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX. Serial został zrealizowany w technologii 4K.

Zima 1327 roku, w znamienitym opactwie na północy Włoch dochodzi do okrutnego morderstwa. Sprawa wywołuje wśród mnichów panikę, a niepokój podsyca fakt, że za kilka dni w klasztorze ma odbyć się znacząca debata teologiczna, która rozstrzygnie kwestię gromadzenia dóbr przez Kościół – czy duchowni powinni podążać śladami Chrystusa i żyć w ubóstwie, czy też bogacić się, aby utrzymać władzę nad Europą? Do klasztoru na polecenie cesarza przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville (John Turturro), któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku (Damian Hardung). Na miejsce zbrodni zjeżdżają się również dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele. Wilhelm i Adso godzą się pomóc zrozpaczonemu opatowi w rozwiązaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z braci. Tymczasem mnisi odnajdują kolejne ofiary. Siedem dni i siedem nocy Wilhelm i Adso spędzają w przeklętym miejscu, gdzie duchowość przybiera najmroczniejsze oblicza, a schronienie odnajdują heretycy i bluźniercy. Błyskotliwy Anglik odkrywa, że poszlaki prowadzą do biblioteki, w której przechowywane są zakazane księgi. Według przekazów niejeden stracił zmysły, krążąc po jej mrocznych korytarzach.