Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial Live-Action z uniwersum Gwiezdnych Wojen nadal w planach Disneya?

Disney kładzie spory nacisk na całe uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale co z serialem telewizyjnym w wersji aktorskiej? Takowy również był w planach wytwórni i być może faktycznie w końcu się go doczekamy. Ale nie w najbliższym czasie i nie na ABC.

Entertainment Weekly rozmawiało z szefem ABC, Channingiem Dungeyem odnośnie możliwości pojawienia się na antenie takiego serialu. Choć nie odrzucił tej wizji całkowicie, to chyba jednak ABC nie jest na to zbyt chętne:

Podczas TCA miała miejsce rozmowa, która straciła odpowiednie proporcje. Ogółem przeprowadziliśmy kilka rozmów na temat znalezienia sposobu na to, aby powołać do życia na ABC coś z Lucas Star Wars Universe, ale to odległa przyszłość. Lucas obecnie skupia się na tym, co teraz robią na ekranie kinowym, choć oczywiście mają też projekty, które realizują na XD. – mówi Dungey.

Choć oczywiście fani mają już od jakiegoś czasu możliwość oglądania seriali animowanych z „Gwiezdnych Wojen”, to jednak serial w wersji aktorskiej byłby zdecydowanie czymś genialnym.

W ogóle zanim ktokolwiek usłyszał o „Przebudzeniu Mocy”, a George Lucas nadal miał kontrolę, był plan na stworzenie takiego serialu zatytułowanego „Star Wars: Underworld”. Nie wiadomo jednak zbyt wiele na jego temat, prawdopodobnie opowiadałby wydarzenia sprzed oryginalnej trylogii.