Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial Metropolis od Sama Esmaila

 

Sam Esmail odniósł ogromny sukces dzięki swojemu serialowi „Mr. Robot”. Okazuje się, że jego kolejny projekt ma być mini-serialem, a zarazem adaptacją klasycznego filmu Fritza Langa z 1927 roku, „Metropolis”.

 

Producentem wykonawczym poza Esmailem jest również Chad Hamilton z Anonymous Content. Choć Esmail wciąż pracuje nad trzecim sezonem „Mr. Robot”, który zadebiutuje w przyszłym roku, to twórca ma już dalsze plany – „Metropolis”. Wiadomo jednak, że Universal nie ruszy tego projektu przez najbliższe 2 czy 3 lata.

Fabuła serialu ma być bardzo podobna do samego filmu. Prezentuje on dystopijną wizję miasta przyszłości, gdzie społeczeństwo dzieli się na dwie kasty: wąską grupę intelektualistów, uprzywilejowanych oraz robotników, którzy mieszkają w podziemnych osiedlach i utrzymują miasto przy życiu.

Film wzbudził w Niemczech nie małe poruszenie, oryginał uległ nawet zniszczeniu i dopiero 80 lat po premierze został odnaleziony w Buenos Aires. Wersja uzupełniona pojawiła się 12 lutego 2010 roku.