Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial Mroczna Wieża nadal w planach Sony Pictures

Do premiery kinowej wersji „Mrocznej Wieży” Stephena Kin pozostało jeszcze kilka miesięcy, a tymczasem pojawiają się głosy, że serial na podstawie powieści również pozostaje otwartą opcją.

Planowana kinowa trylogia zadebiutuje 17 lutego 2017 roku, filmem „The Dark Tower” w reżyserii Nikolaja Arcela. Projekt adaptacji „Mrocznej Wieży” był początkowo rozważany jako filmowa trylogia z serialem telewizyjnym towarzyszącym kinowym produkcjom. Teraz okazuje się, że rzeczywiście taki projekt jest realizowany.

Projektem mają zająć się Ron Howard i Brian Grazer, którzy zajmą stanowisko producentów serialu dla Sony Pictures, po rezygnacji NBC i Universal Pictures. Finansową stroną show zajmie się Media Rights Capital. W jednym z ostatnich wywiadów Ron Howard potwierdził, że prace nad projektem serialu nadal trwają:

Będziemy rozwijać część telewizyjną. Nie wiemy jeszcze na której platformie show znajdzie swoje miejsce, ale rozwijamy projekt i liczymy na więcej filmów, które pozwolą ukazać rozmach historii i bohaterów.

W filmowej adaptacji popularnej serii Stephena Kinga zobaczymy Idrisa Elbę, który wcieli się w rolę Rolanda Deschaina aka Gunslingera, a także Matthew McConaughey’a – Randalla Flagga/Waltera Padicka, czyli Człowieka w Czerni (The Man in Black). W pomocnika Rolanda, Jake’a Chambersa, wcieli się Tom Taylor. Jackie Earle Haley zagra lidera wampirów Sayre’a. Obok nich zobaczymy także Abbey Lee, Toma Taylora, Frana Kranza oraz Katheryn Winnick, znaną z serialu „Wikingowie”.

Reżyser Nikolaj Arcel („Królewska gra”, „Cała prawda o mężczyznach”, „Kochanek królowej”) zajął się scenariuszem wraz z Andersem Thomasem Jensenem, Akivą Goldsmanem i Jeffem Pinknerem. Goldsman jest również producentem wraz z Brianem Grazerem, Ronem Howardem i Eriką Huggins z Imagine Entertainment.

Pierwszy z filmów rozpoczynających planowaną trylogię ma zadebiutować 17 lutego 2017.