Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial o Williamie Shakespeare od TNT!

 

TNT zamówiło dziesięć odcinków serialu „Will”, nowego dramatu, który opowiada historię młodego Williama Shakespeare’a. W jego postać wciela się Laurie Davidson, a u jego boku pojawia się również Olivia Dejonge, Colm Meaney, Mattias Inwood, Jamie Campbell Bower oraz Ewen Bremner. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun!

Producentami wykonawczymi są Craig Pearce, Shekhar Kapur (nominowany do Złotych Globów), Alison Owen, Debra Hayward, Vince Gerargis, Howard Braunstein i Louise Rosager. Scenariusz do odcinka pilotażowego napisał również Pearce, a reżyserią zajmie się Kapur. TNT ma zamiar wypuścić serię w przyszłym roku.

Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy młody William Shakespeare pojawia się na scenie teatru w szesnastowiecznym Londynie. W tym uwodzicielskim, ale i brutalnym świecie, jego naturalny talent musi stawić czoła szalonej publiczności, fanatykom religijnym i hałaśliwym pokazom. To ekscytująca, niebezpieczne i współczesna wersja życia Shakespeare’a, z całkowicie nową ścieżką dźwiękową, która pokazuje ludzką lekkomyślność, pokusę i blask.

Will poznaje utalentowaną, piękną i zbuntowaną Alice Burbage (DeJonge), córkę Jamesa Burbage’a (Meaney), cieśli, który ma wizję zbudowania pierwszego od czasów rzymskich teatru w Londynie. Pojawia się również jego syn, Richard Burbage (Inwood) – utalentowany, ale zbyt zapatrzony w siebie. Bower natomiast ma zagrać głównego rywala Willa.

„Will” posiada energię i styl, który nie przypomina niczego innego w dzisiejszej telewizji. – mówi Sarah Aubrey ze stacji TNT. Shakespeare był szesnastowieczną gwiazdą rocka, a „Will” perfekcyjnie oddaje to we współczesnych czasach. Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc współpracować z tak świetnym zespołem producentów wykonawczych i aktorami. – dodaje.