Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial Snowpiercer od TNT – nowe informacje od szefa stacji

Szef i dyrektor kreatywny TNT i TBS, Kevin Reilly, ujawnił w rozmowie z Television Critics Association kilka informacji związanych z nadchodzącą serialową adaptacją „Snowpiercera”, powstającą w oparciu o film Bong Joon-Ho. Akcja osadzona jest w pociągu, który jest ostatnim schronieniem dla ludzi w postapokaliptycznej epoce lodowcowej.

To, co kocham w tym projekcie, to fakt, że przypomina pewnego rodzaju kosmiczne show. To wygasający świat z szeroką gamą bohaterów, którzy utknęli razem w bardzo intensywnym środowisku. To gra o przetrwanie, ale w formie epickiego dramatu. – wyjaśnia Reilly.

Wiemy, że w adaptacji wystąpi Jennifer Connelly, która dostała Oscara za „Piękny umysł”:

Jennifer, która dokonała genialnego wyboru swoich wielkich ról, nie mogłaby się tutaj pojawić tylko z przypadku. Przyszła tutaj z powodu bohaterów, których Josh Friedman stworzył dla tej serii. – dodaje Reilly, bardzo zadowolony z tego, że Connelly dołączyła do obsady.

Sam Friedman ma już pewne doświadczenie w tworzeniu seriali na bazie filmów sci-fi. Przygotował dla stacji Fox serię „Terminator: The Sarah Connor Chronicles”. Pilotażowy odcinek „Snowpiercer” wyreżyseruje Scott Derrickson.