Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial Snowpiercer powstanie dla TNT

Informacje o serialowej wersji „Snowpiercer: Arka przyszłości” Joon-ho Bonga z 2013 roku, pojawiały się już wcześniej, jednak były bardzo skąpe w szczegóły. Teraz dowiadujemy się, że serial zagości na antenie stacji TNT.

Film „Snowpiercer: Arka przyszłości” z 2013 roku powstał na podstawie noweli graficznej autorstwa Jacquesa Loba i Jeana-Marca Rochette.

Akcja toczyła się w niezbyt odległej przyszłości, gdy po nagłym ochłodzeniu klimatu w wyniku nieudanego eksperymentu, nastąpiło zlodowacenie i większość istot żyjących na Ziemi uległa zagładzie. Jedynymi żywymi istotami pozostali ludzie będący pasażerami pociągu „Snowpiercer”, pędzącego przez wieczną zimę na Ziemi. Pociąg-miasto, istne perpetuum mobile, porusza się dookoła globu dzięki wykorzystaniu rewolucyjnego silnika, który potrafi generować napędzająca go energię. Jednakże w pociągu ma miejsce wojna klas, dzieląca społeczność ostatnich ocalałych, która stanowi ogromne zagrożenie dla przetrwania ludzkiego gatunku.

Pilotowym odcinkiem show zajmie się Josh Friedman („Wojna światów”, „Terminator: Kroniki Sary Connor”) i znani z pracy przy pierwszej filmowej ekranizacji – Bong Joon Ho, Park Chan-wook, Lee Tae-hun i Dooho Choi jako producenci.