Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial Y: Ostatni z mężczyzn wciąż we wczesnej fazie produkcji

Jednym z komiksów, które mogą zainteresować szerokie grono odbiorców jest z pewnością dzieło autorstwa Briana K. Vaughana i Pia Guerra pt. “Y: Ostatni z mężczyzn”. Komiks prezentuje przygodową opowieść z elementami baśni, rozgrywającą się w rzeczywistości przesyconej polityką i post-apokaliptyczną narracją. FX postanowiło stworzyć serialową adaptację komiksu, a najnowsze doniesienia wskazują, że produkcja tkwi we wczesnym stadium prac, a skrypt zostanie napisany w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Scenariusz tworzą wspomniany wcześniej Brian K. Vaughan i showrunner Michael Green, który zaangażował się w projekt serialu w listopadzie 2016 roku. Vaughan stoi za takimi komiksami jak „Ex Machina” czy „Saga”, a Green zajmował się wcześniej „Smallville”, „Everwood”, „Heroes”, „Kings” i „Amerykańskimi Bogami” dla Starz. Dodatkowo jego nazwisko pojawia się przy okazji takich filmów jak „Logan”, „Alien: Covenant”, „Blade Runner: 2049” i „Morderstwo w Orient Expressie”.

„Y: Ostatni z mężczyzn” to opowieść o młodym człowieku imieniem Yorick Brown, który jest jedynym ocalałym z tajemniczej plagi mężczyzną i jego kapucynce Ampersand. Wskutek epidemii został zniszczony chromosom Y, a 49% populacji Ameryki zginęło. Całość to skłaniające do refleksji science fiction, które może bardzo przypaść do gustu fanom dystopijnych opowieści.

Y The Last Man okładka