Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serial z uniwersum Johna Wicka od Lionsgate!

„Johna Wicka” pokochało mnóstwo widzów z całego świata. Stał się zdecydowanie jednym z najbardziej lubianych bohaterów na naszym globie. I właśnie dlatego postanowiono dać fanom coś, co z pewnością ich uszczęśliwi – John Wick doczekał się swojego serialu, nad którym Lionsgate już pracuje! Oficjalny tytuł serialu brzmi „The Continental”. Ci, którzy oglądali filmy doskonale wiedzą, że jest to odniesienie do sieci hotelowej, która jest domem światowej ligi zabójców.

Już mają bardzo dobrą strukturę projektu. W serialu znajdzie się nawiązanie do filmów, bo główną osią fabularną będzie sieć Continental z całego świata, to jak pewni ludzie wchodzą do tego świata, co się z nimi wtedy dzieje. To jest naprawdę świetne! Myślę, że ten świat jest bardzo rozległy, a wszystko, co słyszałem o projekcie serialu, jest bardzo pozytywne. Wydaje się, że studio ma zamiary, aby iść dalej i dalej… Możesz być consigliere, concierge czy sommelier, tymi wszystkimi postaciami i odkrywć ten świat w różnych aspektach. – mówi reżyser filmów, Chad Stahelski. Być może wyreżyseruje on też kilka odcinków serialu.

Producenci mają też nadzieję na to, że Keanu Reeves zechce gościnnie zagrać w serialu, gdyż nie chcą się skupiać tylko i wyłącznie na postaci Johna Wicka. Chcą zdecydowanie rozszerzyć uniwersum przedstawione w filmach. Stahelski wierzy również w to, że będzie można świetne zaprezentować całą dynamikę akcji, odnosząc się do „Gry o Tron”:

Spójrzcie na „Battle of the Bastards”. Jako osoba odpowiedzialna za akcję, myślę, że to najlepsza bitwa, jaka pojawiła się na ekranie telewizyjnym. Zrobili kawał dobrej roboty, a przy tym wszystkim dbali o fundusze. Zaplanowali to, wsiedli na pokład, a jak zobaczycie materiały zza kulis, to zobaczycie, że wszystko poszło dobrze. Dobra, mają największy budżet, jeśli chodzi o seriale, a czy z tym, co my mamy, jesteśmy w stanie zrobić coś równie ciekawego z Johnem Wickem? Tak. Chciałbym to ruszyć i udowodnić, że świat telewizji może charakteryzować się dobrą akcją. – kontynuuje reżyser.