Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Seriale z uniwersum Resident Evil od Netflixa – zobaczcie zapowiedź jednego z nich!


Dziś doszło do wycieku trailer jednej z serialowych produkcji ze świata „Resident Evil” nad którymi pracuje Netflix. Chodzi o animację „Resident Evil: Infinite Darkness”. Teraz Capcom oficjalnie zapowiedziała projekt.

Nad mini- serialem animowanym „Resident Evil: Infinite Darkness” pracuje m.in. producent cyklu gier „Resident Evil”, Hiroyuki Kobayashi. Nie znane są szczegóły fabularne tego projektu, jednak wiemy, że wśród bohaterów nie zabraknie Claire Redfield i Leona S. Kennedy’ego. Produkcja nie będzie powiązana z aktorskim serialem zapowiedzianym przez platformę.

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że Netflix szykuje też 8-odcinkowy serial aktorski osadzony w świecie „Resident Evil”. Jego producentem wykonawczym, showrunnerem i scenarzystą został Andrew Dabb („Supernatural”), a reżyserią pierwszych epizodów zajmie się Bronwen Hughes („The Walking Dead”). Każdy z odcinków potrwa około godziny, a fabuła opowie zupełnie nową historię. Proejkt nie będzie nawiązywać do wydarzeń znanych z gier i filmów z cyklu.