Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serialowa adaptacja Castlevanii od Netflixa!

 

Netflix, podczas jednego z wydarzeń kulturalnych w Nowym Jorku, wyjawił wiele informacji dotyczących nadchodzących premier, chociażby o piątym sezonie „Orange is the New Black”, ale to zaledwie początek. Jedną z ciekawszych zapowiedzi jest pierwszy sezon nowego serialu „Castlevania”, który pojawi się na platformie jeszcze w tym roku. Okazuje się, że to ta sama animowana seria, którą zapowiedział w grudniu zeszłego roku producent „Pory na przygodę”, Frank Seibert. Wtedy po prostu nie wyjawił tytułu.

Obecnie pracujemy nad pewnym projektem, nie mogę wyjawić jego tytułu. Zdradzę jednak, że opiera się on na jednej z najbardziej popularnych gier video ostatnich 30 lat, którą mieliśmy w naszym sklepie przez 12 lat, a nie mogliśmy nawet zacząć. Zawiera ona wspaniałych bohaterów i niesamowite historie, więc ostatecznie pragniemy przenieść ją na ekrany. – tyle wyjawił wówczas Seibert.

Teraz wiadomo,że nad scenariuszami pracuje legendarny twórca komiksów, Warren Ellis. Producentem, poza Seibertem, jest również Adi Shankar i Kevin Kolde. FrankSeibert oficjalnie potwierdził prace nad projektem:

„Castlevania” to oryginalny serial stacji Netflix, którego pierwszy sezon pojawi się już w 2017 roku, a drugi w 2018. Idąc dalej, osobiście gwarantuję, że zakończy on pewien trend, będzie bowiem pierwszą, naprawdę dobrą adaptacją gry. – taki wpis pojawił się na Facebooku Adi Shankara.

Serial będzie inspirowany klasycznymi anime, takimi jak „Akira”, „NincjaScroll” czy „Ghost in the Shell”. Oryginalna gra pojawiła się w Japonii w 1986 roku. Przedstawiła historię Simona Belmonta, potomka klanu Belmont, rodziny łowców wampirów, który wybiera się w podróż do demonicznego zamku Draculi, Castlevanii.