Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Serialowa adaptacja Halo bez Ruperta Wyatta

Stacja Showtime pracuje nad projektem serialu „Halo” opartego na cyklu popularnych gier wideo. Producentem wykonawczym całości i reżyserem kilku odcinków miał być Rupert Wyatt („Geneza planety małp”). Jednak teraz Wyatt ogłosił, że opuszcza projekt.

Oficjalnym powodem rezygnacji Wayatta z „Halo” jest zmiana terminów przygotowań, co uniemożliwia mu kontynuowanie pracy nad projektem. Nie sprecyzowano jednak jaki film lub serial pokrył się terminowo z realizacją „Halo”.

Zdjęcia mają rozpocząć się na początku 2019 roku. Nad całym przedsięwzięciem czuwać ma studio Amblin Television i sam Steven Spielberg. Showrunnerem „Halo” jest Kyle Killen („Awake”).

Akcja „Halo” będzie osadzona w XXVI wieku i przedstawi walkę ludzi z kosmicznym niebezpieczeństwem znanym jako Zakon. Serial połączy wątki osobiste z akcją i bogatą wizją świata przyszłości. Wcześniej potwierdzono, że spartanin John-117 będzie jednym z głównych bohaterów serialu, ale nie zabraknie też nowych, wyrazistych postaci. Twórcy serialu zapowiadają, że historia ma być wierna cyfrowemu uniwersum i szanować kanon ukazany w cyklu gier.